Öğrenci Yorumları

Gülbin

“BİR YABANCI DİL EN GÜZEL BU ŞEKİLDE ÖĞRENİLİR.”

Bu kursa başladığım zamanlarda, bu kadar faydalı olacağını kesinlikle tahmin etmiyordum. Sadece Fransızca değil, birlikte bir şeyler yapmanın ne demek olduğunu da öğrendim. Birbirine saygılı, gerektiğinde herkesin elinden geleni yaptığı bir topluluk şeklini aldık. Bu toplulukta hepimiz çeşitli görevler üstleniyoruz ve bunları severek yapıyoruz. Bir yabancı dil en güzel bu şekilde öğrenilmez mi sizce de? Pratik yaparak, deneyerek, yanlış yaparak, yeniden deneyerek. Derste, ders dışında Fransızca’yı hayatımıza almamızı sağlayan Mademoiselle Lale ve her konuda düşüncelerini bizimle paylaşan tüm topluluk arkadaşlarıma sahip olduğum için çok mutluyum!

 

Sümeyra Afra

“AKICI FRANSIZCA KONUŞACAĞIM GÜNÜ HEYECANLA BEKLİYORUM.”

Fransızcaya başlarken herhangi bir ilgimin olmamasına rağmen sadece yeni bir dil öğrenmek amacıyla çıktığım bu yolda şimdi akıcı bir şekilde fransızca konuşacağım günü heyecanla bekliyorum. Bu aşamaya gelmemde Lale hocamızın ilgisi, özverisi ve öğretme hevesi büyük rol oynamaktadır. Onun gibi mesleğini severek yapan, bildiklerini öğretme konusunda her yolu deneyen bir hocayla karşılaştığım için çok mutluyum.

 

 

Kürşad

“MERCİ PROFESSEUR, POUR VOTRE ATTENTİON.”

Hiç bilmediğin bir yola çıkmak gibiydi benim için fransızca ve hiçbir yolcuyu tanımıyorum ama zamanla edindiğim bilginin ve arkadaşların kıymetini size anlatamam fakat yolun zorluğundan babsedebilirim; ilk başlarda konuya Fransız kalmanın ne demek olduğunu çok iyi anlıyosunuz burası kırılma noktası bırakmayan kazanıyor, burdan sonra hata yapmaktan korkmayan sevmeye başlıyor ve artık muhabbeti Fransızca edebiliyosunuz. Dürüstçe söylemek gerekirse Lale Hanım da üstüne düşeni fazlasıyla yapıyor ve büyük bir teşekkürü hakediyor “merci professeur, pour votre attention”.

 

 

Mihriban

“UNUTMAYIN FRANSIZCA MATEMATİKSEL BİR DİLDİR.”

Benim Fransızca tutkum Notre Dame de Paris müzikali ile başlamış Florent Pany ile devam etmiştir. En çok öğrenmek istediğim dildi. Bir gün KOMEK kurslarına bakarken Fransızca kursu olduğunu farkettim, hemen kayıt oldum. İlk etapta biraz zorlandım. Telaffuz farklılıkları, harflerin okunuş farklılıkları gözümü korkuttu. Ama sonrasında Lale Hocamızın gerek verdiği ödevler, önerdiği çalışma yöntemleri ile korkum azaldı ve sonra kendimi Fransızca büyüsüne kapılmış buldum. Şu an sorsanız en sevdiğin dil hangisi diye, hiç düşünmeden Fransızca derim. Ve unutmayın Fransızca matematiksel bir dildir.

 

 

Yusuf

“KURS BEKLEDİĞİMDEN ÇOK DAHA İYİ GEÇTİ.”

Fransızca öğrenmeyi hep istemiştim. Konya’daki dil kurslarında Fransızca kurs bulamadığım için bir süre kendi kendime öğrenmeye çalıştım. Ardından KOMEK’teki kursu gördüm ve kaydoldum. Kurs beklediğimden çok daha iyi geçti ve bir çok şey öğrendim.

 

 

 

 

Tuğba

“ZAMAN GEÇTİKÇE FRANSIZCA ’YI SEVMEYE BAŞLADIĞIMI FARKETTİM.”

Fransızca öğrenmeye karar verdiğimde tek düşündüğüm şey kendime bir şeyler katmaktı. Sonu ne olur, nasıl ilerler hiçbir fikrim yoktu. Öylece başladım. Zaman geçtikçe Fransızca’yı sevmeye başladığımı farkettim. Biraz daha zaman geçti bir baktım ki biz harika bir grup olmuşuz, Mademoiselle Lale’nin Fransızca öğretme isteği, heyecanı bizi de heyecanlandırmış, herkesten farklı farklı fikirler, öneriler çıkmaya başlamış. Sonuç olarak; şu an Fransızcamı geliştirmek için çok emek sarfediyorum, her etkinliğe seve seve gidiyorum. Sizlerle tanıştığım için şanslıyım, teşekkürler…

 

 

Mehmet

“FRANSIZCAYA İLGİM YOK.”

Fransızca ’ya en başta, benim için yeni bir dil olması haricinde, hiç ilgim yoktu. Bununla da kalmayıp ilk derste, bu dersin hocası Lale Hanımla da kesinlikle anlaşamayacağımı düşünmüştüm. Ama gerek öğretmenin öğretme aşkı ve özverisi, gerekse aynı ortamda bulunan arkadaşlarımın samimi tavırlarıyla durumu aşmakta zorlanmadım. Şimdilerde topluluğumuzun bütün etkinliklerini severek takip ediyor, Fransızcama Fransızca katıyor, az çok aynı şeyleri düşündüğünü düşündüğüm arkadaşlarımla doyasıya eğlenceli vakitler geçiriyorum. Bu güzel zamanları yaşatan ve paylaşan herkese çok teşekkür ediyorum.

error: İçerik Kopyalanamaz!